MČR HROB 2020

12.–13. 12. 2020

Novinky

24. 12. 2020

Do přehledu výsledků byly doplněny mezičasy obou etap:

Přejeme všem šťastné Vánoce a úspěšný rok 2021!

15. 12. 2020

Ve fotogalerii přibyly fotky od Foxe:

a fotky od Hrabsona

14. 12. 2020

Do stránky výsledků jsme přidali odkazy pro zákres postupů na Play-Map:

Prosím všechny přeživší závodníky, by na web nahráli své GPS logy nebo ručně zakreslili postupy v obou etapách, abychom se navzájem poučili, kudy se chodit mělo a kudy nikoli.

13. 12. 2020

Zveřejnili jsme celkové výsledky. Prohlédnout si můžete i výsledky první a druhé etapy.

12. 12. 2020

Na webu https://liveresultat.orientering.se můžete sledovat výsledky on-line. A můžete si prohlédnout i výsledky 1. etapy

10. 12. 2020

Zveřejňujeme pokyny. Ještě dnes pošlu mail s informacemi všem ubytovaným v tělocvičně Hoření. Teď jdu balit. Nashle zítra.

9. 12. 2020

Nejdůležitější změny jsem opravil v rozpisu, zveřejnil jsem pár nových fotek z probíhání kontrol, a nyní začínám připravovat pokyny. Prozatím si prohlédněte délky tratí.

4. 12. 2020

Vše jde po plánu. Teda skoro. Včera jsme si se školníkem potvrdili, že nás nechají prezentovat ve vestibulu školy. Dnes v osm proběhla porada, na které ředitel naší akci zakázal. Operativně jsem aktivoval plán B a C, vyrazil do Ústí, a domluvil nové shromaždiště. Výhodou je, že nás pustí dovnitř do tepla klidně už v sedm, a prý nám natočí i pivo :-). A klidně nás tam nechají i přenocovat. Rozpis časem opravím a v pokynech najdete úplně fšechno.

26. 11. 2020

V neděli má naše vláda rozhodovat, zda přepne na rizikový stav č. 3, umožňující uspořádání MČR HROB 2020. Osobně očekávám, že nás ještě nepotěší, bo ministři si stěžují, že jim něco pomalu stoupá.
29. 11. zároveň končí oficiální příjem přihlášek a zajištění noclehu v tělocvičně. Už teď atakujeme limit osob povolených pro vnitřní akce, není prostor pro výjimky. Prosím všechny zájemce o start, aby co nejrychleji zaplatili bezhotovostně, nejpozději v pátek 4. 12. všechny přihlášky neplatičů vymažu.
A pak se uvidí. V úterý 8. 12. buď nechám vytisknout mapy, nebo začnu postupně vracet vložné. Máme před sebou pár týdnů očekáváni a nadějí, zkrátka advent :-).

14. 11. 2020

Dnes jsme měli startovat první etapu. Stav nouze ale trvá, a vláda ho prý chce prodloužit až do 20. prosince. Pokud se dnes zveřejněná tabulka PES nebude měnit podobně chaoticky jako předchozí vládní nařízení, budeme moci HROB uspořádat při dosažení stupně č. 3 (sport venku pro 50 lidí, hospody otevřené do 22:00, ubytovací zařízení bez omezení). Nyní je celá republika na 70 bodech, potřebujeme pokles do pásma 50-60 bodů. Naděje na letošní MČR HROB stále žije, tož modleme se.


1. 11. 2020

Tak nám prodloužili nouzový stav. Minimálně do 20. listopadu nejspíš nebude možno povečeřet v hospodě, sejít se ve větším počtu nebo uspořádat sportovní akci. Proto jsme se rozhodli HROB opět přesunout. Nový termín 12. až 13. prosince už bude vyžadovat čelovku :-), rozpis už jsem aktualizoval.
Děkuji všem za podporu našich organizačních aktivit, zejména těm, kteří se nově přihlásili. Nic nevzdáváme, zároveň ale každému umožníme odhlášení prostřednictvím mailu: tojnar@gmail.com.

14. 10. 2020

Aktualizoval jsem rozpis. Kromě nového termínu (14. až 15. 11.) jsem změnil čas startu první etapy a doplnil informace, jak se na start E1 dostat. Přicházejí první odhlášky, začínáme vracet startovné.
Chci vás všechny ujistit, že pokud se epidemiologická situace nezlepší ani v listopadu, jsme odhodláni přesunout závod třeba na prosinec.

13. 10. 2020

Kvůli zpřísněným vládním opatřením nejsme schopni závod v původním termínu uspořádat. Nepustí nás do tělocvičny ani do školy, v zavřené restauraci se nenavečeříte… Zkusíme akci uspořádat 14. až 15. 11. Od rána domlouvám přesun s našimi partnery a zítra zveřejním opravený rozpis. Přihlášky zůstávají v platnosti. Prosím týmy, kterým se nový termín nehodí, nebo mají jiný důvod k neúčasti, aby mi napsali na mail: tojnar@gmail.com. Zaplacené startovné jim pošlu zpět na účet.

12. 10. 2020

Včera skončil první termín přihlášek, ještě pár dní ale budeme zapomnětlivcům tolerovat přihlášení za nezvýšené startovné. Vážíme si každého přihlášeného a samozřejmě i všech, kteří nám drží palce, a modlí se za úspěšné uspořádání naší akce. Zázraky se dějí :-).

V nedělní mlze jsme ofáborkovali většinu kontrol, zbytek doufám dorazíme příští víkend. Fotky z fáborkování budu zveřejňovat ve fotogalerii.

10. 10. 2020

Covid stopnul všechny sportovní soutěže na 14 dní, pořád ale ještě zbývá malá naděje, že se 23. října vše opět uvolní. Čísla nakažených signalizují spíše další uzávěry, nicméně přípravy stále pokračují. Pokud nevyhlásí zákaz vycházení, můžeme akci převést na neoficiální trénink se startem na krabičku (i ten může mít vítěze). V záloze máme přeložení na listopad (zkrácené tratě nebo start s čelovkou)… Až na posledním místě se krčí úplné zrušení závodu. Finální rozhodnutí zveřejníme do 26. října.

7. 10. 2020

Přihlásil se mi Martin Morávek, kterému odpadl kolega na HROB. Rád by si zaběhnul nejraději PZ, PO, max. HH40. Další volný single, Jirka Hájek, preferuje start v kategorii HH/HD40. Zájemci o spárování do týmu (nejen s Martinem a Jirkou), pište na tojnar@gmail.com.

6. 10. 2020

Pokračujeme v přípravách letošního HROBu. Hledáme řešení, jak závod uspořádat za dodržení současně platných omezení, a s napětím očekáváme nařízení budoucí. Klíčový bude limit počtu účastníků. Jsme schopni startovat ve vlnách po 100, možná 50 lidech. Místo mačkání v autobuse pro 150 osob vás čeká delší pochod na start 1. etapy. Velkou výzvu představuje organizace závodního občerstvení. Pokusíme se zajistit alespoň minimální servis, ale raději nic neslibujeme.

Zrušit naší akci můžeme vždycky, v tom případě bychom zaplacené vklady vrátili.

13. 9. 2020

Nakonec se podařilo zajistit jak pořadatelské ubytování v tělocvičně, ve které se necvičí, tak možnost prezentace a doběhu v areálu ZŠ na Střekově. Můžeme tedy zveřejnit rozpis a spustit přihláškový systém. A doufat, že se závodu dožijeme.

24. 8. 2020

Těsně před koncem prázdnin už mám obejito téměř vše, fotky některých kontrol i míst, která jsem potkal cestou, najdete ve fotogalerii. Domluvil jsem také místa pro občerstvovací kontroly. Jen vyjednání shromaždiště a noclehu pořád vázne, dneska vás do školy jen tak nepustí.

26. 7. 2020

Víc jak polovinu závodního prostoru a podstatnou část kontrol už mám obhlédnutou. Ve fotogalerii přibylo pár fotek. Vegetace po vydatných deštích bují, ale našel jsem i pár menších ostrůvků postižených kůrovcem.

14. 7. 2020

Naplno se rozběhly přípravy MČR HROB, který by se měl konat v tradičním dušičkovém termínu 31. 10. až 1. 11. 2020. O kolizi s OB áčkami vím, ale přesun na jiné datum není reálný. Navíc nikdo netuší, jak bude na podzim řádit COVID-19. Nás by nemělo zaskočit ani případné omezení účasti, dokážeme start rozdělit do vln pod 100 osob. Jen se trošku obávám, že bude problém se zajištěním shromaždiště a tělocvičny ve škole na Střekově. Pro jistotu sháním tlačenku přes své známé, a záložních plánů mám hned několik :-).
Letos chci cvičně otestovat novinku, vypsání kategorií nad 60 let. Není úplně jednoduché vymyslet kratší tratě, které by nebyly úplně stupidní, ale snažil jsem se. Uvidíme, zda budou mít pravdu ti, co mne léta přesvědčovali, že se určitě navýší počet přihlášených veteránů. Tož milí nejzkušenější ze zkušených, záleží jen na vás, zda svou hojnou účastí přimějete budoucí pořadatele k následování mého příkladu.
Po víkendu máme ověřeno prvních 14 kontrol, fotky z průzkumu terénu jsem nahrál do fotogalerie.